REKLAMA

Tokio 2020. „Żywa legenda”. Poruszające słowa zagranicznego dziennikarza o polskiej zawodniczce

Natalia Partyka przegrała z urodzoną w Kanadzie reprezentantką Egiptu Diną Meshref w drugiej rundzie olimpijskiego turnieju tenisistek stołowych w Tokio. Jeden z dziennikarzy zamieścił w mediach społecznościowych poruszający wpis na temat naszej zawodniczki.
 Tokio 2020. „Żywa legenda”. Poruszające słowa zagranicznego dziennikarza o polskiej zawodniczce
/ fot. PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA


Po sobotnim zwycięstwie nad Australijką Michelle Bromley 4:0, w niedzielę Natalia Partyka stoczyła wyrównany pojedynek z Meshref. W piątym secie, przy stanie 7:6 dla Egipcjanki, Polka zdobyła pięć punktów z rzędu i doprowadziła do stanu 2:3. A w kolejnym wygrywała 8:1 i 9:3. Od tego momentu zdecydowanie lepiej spisywała się rywalka, choć to reprezentantka Polski miała dwa setbole. W ostatnich dwóch akcjach i w całym meczu triumfowała Meshref. Tym samym Partyka pożegnała się z turnieju w drugiej rundzie.

Przypomnijmy, że Natalia Patryka urodziła się bez prawego przedramienia. Nie przeszkodziło jej to jednak odnieść wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej w tenisie stołowym. Na igrzyskach w Tokio zachwyciła także zagranicznych dziennikarzy.

Jeden z nich, Tancredi Palmeri zamieścił poruszający wpis na temat naszej zawodniczki. „Pewnie zastanawiasz się, jak Partyka może grać na igrzyskach w tenisa stołowego, jeśli potrzebne są dwie ręce, aby zaserwować? Ponieważ jest żywą legendą” – czytamy.

Dla Natalii Partyki nie jest to jeszcze koniec igrzysk olimpijskich. Polska tenisistka występuje jeszcze w turnieju drużynowym.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura