REKLAMA

M. Ossowski,red. nacz. "TS" PKN Orlen nie zasypia gruszek w popiele

W wyniku amerykańsko-niemieckiego porozumienia ws. gazociągu Nord Stream 2, podpisanego ponad głowami środkowo- i wschodnioeuropejskich sojuszników, również Polska znalazła się w trudnym położeniu gospodarczym i geopolitycznym. Wsparcie administracji Joe Bidena dla osi Berlin-Moskwa stawia pod znakiem zapytania niezależność regionu.
foto. M. Żegliński M. Ossowski,red. nacz.
foto. M. Żegliński

Również kolejna fala europejskiego szaleństwa, wyrażona w projekcie podniesienia cen właściwie wszystkiego pod enigmatyczną nazwą „Fit for 55”, nie nastraja optymistycznie do warunków, w jakich w najbliższym czasie będzie musiała funkcjonować polska gospodarka. Cóż nam w tej sytuacji po tym, że po latach dystansowania się od Warszawy Kijów zrozumiał, że rachuby obliczone na wsparcie wielkich tego świata warte są mniej niż papier, na którym zostało spisane Memorandum Budapeszteńskie.
Tym większe znaczenie ma dzisiaj kondycja narodowych – stanowiących o sile polskiej gospodarki – czempionów gospodarczych, takich jak PKN Orlen. Jak sobie poradzą w szybko pogarszającym się otoczeniu gospodarczym? Otóż nie zasypiają gruszek w popiele, o czym mówi w wywiadzie dla „Tygodnika Solidarność” prezes Daniel Obajtek.

 

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura