REKLAMA

Morawiecki: Tworzymy służbę, która będzie zajmowała się problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa

- Oszustwa komputerowe, fałszywe maile, SMS-y czy kradzież tożsamości to zjawiska, o których coraz częściej słyszymy. Aby temu przeciwdziałać tworzymy służbę, która będzie zajmowała się wyłącznie problemami dot. cyberbezpieczeństwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki Morawiecki: Tworzymy służbę, która będzie zajmowała się problemami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa
Mateusz Morawiecki / PAP/Radek Pietruszka

- Zaledwie kilkanaście dni temu grupa hakerów powiązanych z Rosją zaatakowała systemu wielkich firm. Mamy do czynienia z bardzo dobrze zorganizowaną międzynarodową siatką grup cyberprzestępczych.

-powiedział premier Morawiecki w czasie konferencji prasowej.

- Nie ma dnia, żebyśmy nie słyszeli o jakichś atakach sterowanych z różnych miejsc na świecie, niestety często z inspiracji rosyjskiej lub ze wschodu. Cyberprzestępczość to plaga XXI wieku, która zagraża instytucjom państwowym, obywatelom i firmom.

- wskazał premier.

- Oszustwa komputerowe, fałszywe maile, SMS-y czy kradzież tożsamości to zjawiska, o których coraz częściej słyszymy. Aby temu przeciwdziałać tworzymy służbę, która będzie zajmowała się wyłącznie problemami dot. cyberbezpieczeństwa.

- zaznaczył szef polskiego rządu.

- Chcemy, żeby @PolskaPolicja miała odpowiednie instrumenty, najlepsze rozwiązania i kompetencje do walki z cyberprzestępczością, żebyśmy mogli jak najlepiej odpowiadać na te zagrożenia. Dlatego powołany zostanie też Fundusz Cyberbezpieczeństwa.

- powiedział premier Morawiecki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura