Błaszczak: Chcemy, aby pierwszy okręt został zwodowany za 4 lata. Powstaną trzy fregaty dla Marynarki Wojennej RP

- Wedle przyjętego harmonogramu chcemy, aby pierwszy okręt został zwodowany za 4 lata. To jest ambitny cel, ale możliwy do zrealizowania - zaznaczył szef MON, Mariusz Błaszczak.
GDYNIA UROCZYSTOŚĆ Z UDZIAŁEM MINISTRA OBRONY NARODOWEJ Błaszczak: Chcemy, aby pierwszy okręt został zwodowany za 4 lata. Powstaną trzy fregaty dla Marynarki Wojennej RP
GDYNIA UROCZYSTOŚĆ Z UDZIAŁEM MINISTRA OBRONY NARODOWEJ / PAP/Marcin Gadomski

Dziś w Gdyni minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę na dostawę trzech fregat w ramach programu ”Miecznik” dla Marynarki Wojennej RP. 

- Cieszę się z tego, że niedługo po zamówieniu dla Polskich Sił Zbrojnych czołgów Abrams, możemy dziś tu w Gdyni podpisać umowę, która stanowi zamówienie trzech okrętów dla Polskiej Marynarki Wojennej. Te okręty zostaną wyprodukowane w Polsce.

- powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w Gdyni.

- To będą duże jednostki. To będą fregaty, dlatego, że takie są potrzeby Polskiej Marynarki Wojennej. To będą jednostki, których siłę rażenia, każdej z nich z osobna, można będzie przyrównać do dywizjonu ogniowego morskiej jednostki rakietowej. Natomiast siłę zapewnienia bezpieczeństwa, osłony, obrony przeciwlotniczej, przeciwrakietowej do baterii Patriot. To będą rzeczywiście okręty, które stanowić będą na Bałtyku znaczną siłę.

- wskazał szef MON.

- Wedle przyjętego harmonogramu chcemy, aby pierwszy okręt został zwodowany za 4 lata. To jest ambitny cel, ale możliwy do zrealizowania. A potem kolejne jednostki.

- zaznaczył minister Błaszczak.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe