REKLAMA

To początek budowania struktur

- W ciągu minionego roku uczestniczyliśmy w wielu istotnych dla naszej branży spotkaniach, między innymi z Ministrem Spraw Wewnętrznych, Komendantem Głównym Policji, Przewodniczącym KK NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą – podsumowuje, przy okazji branżowego święta, związkowe działania Krzysztof Potaczek, przewodniczący OM NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Opolskiego z siedzibą w Kluczborku.
 To początek budowania struktur
/ pixabay

- Podejmowaliśmy, z pozytywnym skutkiem, działania w sprawach pracowniczych naszych członków związku. Mamy również w planach przeprowadzenie akcji oddania krwi razem z naszymi kolegami ze Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej. Powyższa akcja zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie – zapowiada Potaczek.

- Objęliśmy działaniem naszego związku całe województwo opolskie oraz śląskie, co jest dużym sukcesem, bo z województwa śląskiego wywodzi się aktualny przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów w Warszawie co jednoznacznie wskazuje, iż funkcjonariusze skupiając się w naszej organizacji związkowej pokazali mu czerwoną kartkę. Powstanie naszej organizacji związkowej na Śląsku jest złamaniem hegemonii starego związku policyjnego i jasnym sygnałem, że jest to dopiero początek budowana struktur ogólnokrajowych. Należy podkreślić, iż z powodu Covid-19 działalność związkowa jest mocno ograniczona - dodaje przewodniczący.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura