REKLAMA

Już niebawem startuje IX Bieg Tropem Wilczym. "Największy bieg pamięci na świecie"

15 sierpnia po raz dziewiąty na wielu kontynentach i w 300 polskich miastach wystartuje bieg Tropem Wilczym. Projekt, który narodził się jako pomysł aby w gronie znajomych pobiec i tak  upamiętnić Żołnierzy Wyklętych -  w pierwszej swojej edycji skupił właśnie mała grupę przyjaciół. Ale już kolejna edycja odbyła się jako wielki warszawskie bieg z półtora tysięczną społecznością biegnących, trzeci rok biegu stał się wydarzeniem ogólnopolskim  gdzie w każdym województwie biegło już po kilka miast – by od czwartej edycji wybiec poza granice Polski i rozbiec się niemal po całym świecie.
 Już niebawem startuje IX Bieg Tropem Wilczym.
/ mat. organizatora

W organizację lokalnych biegów włączyły się fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły, parafie, urzędy miast i gmin, Polonia. USA, Austria, Afryka, Nowa Zelandia, Kresy, stolice europejskie, na startach stanęły rodziny, sportowcy, seniorzy, żołnierze różnych narodowości. Tropem Wilczym stał się największym biegiem pamięci na świecie.

Początkowa misja edukowania i upamiętniania przerodziła się w propagowanie nowoczesnego patriotyzmu wspartego czynnym naśladowaniem postaw Niezłomnych. Biegowi towarzyszyły projekty dedykowane młodzieży, która mogła w nich wykazać się inicjatywą pomagania potrzebującym, od trzech edycji bieg sprzęgnięty jest z ogólnopolską zbiórką krwi. Dziewiątej edycji dodatkowo towarzyszyć będą festyny mające zachęcić młode pokolenie do – uśpionej w czasie pandemii – ponownej integracji społecznej. 

Dzień edycji IX startu Tropem Wilczym będzie rodzinnym enventem. Wystarczy wejść na tropemwilczym.org aby dołączyć do biegu w swoim mieście, a jeśli jakieś miasto nie organizuje w tym roku biegu – Warszawska edycja ma jeszcze wolne miejsca i zaprasza na wyjątkową, wspólną niedzielę na Forcie Bema.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura