REKLAMA

„Szanuję KAŻDEGO”. Polski prezydent podziękował wioślarkom za środowy sukces

Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje by godnie reprezentować Polskę – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.
Andrzej Duda „Szanuję KAŻDEGO”. Polski prezydent podziękował wioślarkom za środowy sukces
Andrzej Duda / fot. Jakub Szymczuk / KPRP

W środę polskie wioślarki Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Biało-czerwone przez większą część dystansu zajmowały trzecie miejsce, ale na ostatnich 500 metrach wyprzedziły słabnące Niemki. Chinki wygrały z ogromną przewagą 6,23 sekundy nad Polkami. Na trzeciej pozycji finiszowały Australijki.

Niektóre media zwróciły uwagę, że prezydent Andrzej Duda nie pogratulował polskim wioślarkom zdobycia srebra podczas igrzysk, mimo, że często odnosi się w mediach społecznościowych do sportowych wydarzeń. Niektórzy dziennikarze i internauci stwierdzili, jakoby było to związane z orientacją seksualną jednej z zawodniczek Katarzyny Zillmann, która w trakcie wywiadu po wyścigu pozdrowiła swoją dziewczynę.

Głos w sprawie postanowił zabrać w końcu sam polski prezydent, który opublikował na Twitterze wpis. „Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje by godnie reprezentować Polskę. Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo!” – czytamy.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura