REKLAMA

Stefan Michnik nie żyje

Jak wynika z nekrologu na stronie Wyborcza.pl nie żyje stalinowski oprawca, brat redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Stefan Michnik. Pewne wątpliwości budzi podane w nekrologu miejsce śmierci. Gettysburg. Michnik mieszkał w szwedzkim Göteborgu.
Stefan Michnik Stefan Michnik nie żyje
Stefan Michnik / Wikipedia domena publiczna

W Gazecie Wyborczej pojawił się nekrolog następującej treści:

- Dnia 27 lipca 2021 roku w Gettysburgu zmarł mój Brat. Stefan Michnik. Kasi i wszystkim Bliskim składam serdeczne wyrazy współczucia. Mój Brat wiele wycierpiał z mojego powodu, choć nie z mojej winy. Żegnam Cię Stefanie. Adam Michnik

- Do końca próbowałem, aby ten zbrodniarz odpowiedział za swoje morderstwa sądowe - m.in. wystąpiłem o pełny spis jego ofiar i jego ekstradycję do Polski. Niestety Stefan Michnik zmarł nie doczekawszy się procesu za swoje morderstwa sądowe (...) Jestem zatem zwolniony z przyrzeczenia złożonego Bogu i Polsce, które złożyłem - wiedzą i znają nieliczni. Chwała Bohaterom! Nie komunistycznym siepaczom! Bestio - będziesz osądzony przed Najwyższym Trybunałem. Niech się nad tobą zmiłuje. https://dzieje.pl/aktualnosci/ipn-podal-dane-7-osob-skazanych-na-smierc-przez-sedziego-stalinowskiego-s-michnika… BESTIO!

- pisze były poseł Tomasz Jaskóła

Stefan Michnik był synem Heleny Michnik działaczki Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy i Komunistycznej Partii Polski i działacza komunistycznego Samuela Rosenbuscha. Sam był działaczem komunistycznym i absolwentem szkoły im. Duracza, kształcącej w trybie przyspieszonym "nowe elity prawnicze" PRL, stanowiące później podstawę elit prawniczych III RP. Agent zbrodniczej Informacji Wojskowej. Jako przewodniczący składów sędziowskich uczestniczył w licznych zbrodniach sądowych na żołnierzach podziemia antykomunistycznego.

Po 1968 roku wyjechał do Szwecji. Szwecja odmówiła ekstradycji zbrodniarza do wolnej Polski.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura