REKLAMA

Prof. Antoni Dudek o powrocie Tuska: Nie ma entuzjazmu

Powrót do krajowej polityki byłego premiera Donalda Tuska niewątpliwie wywołał entuzjazm zwolenników Platformy Obywatelskiej. A co z innymi?
Donald Tusk Prof. Antoni Dudek o powrocie Tuska: Nie ma entuzjazmu
Donald Tusk / (sko) PAP/Radek Pietruszka

Prof. Antoni Dudek zwrócił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski uwagę na dwie perspektywy, w jakich należy rozpatrywać efekty "powrotu".

- Jeśli patrzeć na to wyłącznie z perspektywy zwolenników Platformy Obywatelskiej, to było wejście smoka

- mówi prof. Dudek

- Natomiast jeśli na to spojrzeć z nieco wyższego pułapu (...), to nie jest tak różowo. Okazuje się, że tutaj entuzjazmu nie ma, jak się z kolei analizuje oceny wyborców opozycji, ale tych niebędących zwolennikami PO. Im się powrót Tuska nie podoba

- zwraca uwagę na innych aspekt

 

Pozycja Tuska

W powszechnym mniemaniu pozycja Donalda Tuska jest w Platformie niepodważalna, ale czy tak jest w istocie?

Według informatorów SuperExpressu Donald Tusk zorganizował w Warszawie spotkanie lojalnych członków Platformy Obywatelskiej pod nieobecność przebywającego na urlopie Borysa Budki.

W spotkaniu mieli wziąć udział Tomasz Siemoniak, Tomasz Grodzki i Bartosz Arłukowicz. Ma ich łączyć niechęć do byłego niezdecydowanego delfina PO, Rafała Trzaskowskiego.

Tymczasem w wypowiedziach medialnych Rafał Trzaskowski otwarcie kontestuje zmiany w PO, mówiąc że lepszym od Borysa Budki szefem klubu PO w Sejmie, był Cezary Tomczyk.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura