REKLAMA

Polska zdobyła złoto, ale dziennikarka „Newsweeka”… grzmi ws. ubioru biegaczek. Zareagował nawet szef tygodnika

Dlaczego do jasnej ciasnej stroje pań i panów się tak zasadniczo różnią. Cztery osoby biegną w jednej sztafecie - panie w majtkach, panowie w spodenkach – zapytała na Twitterze dziennikarka tygodnika "Newsweek" Dominika Długosz.
 Polska zdobyła złoto, ale dziennikarka „Newsweeka”… grzmi ws. ubioru biegaczek. Zareagował nawet szef tygodnika
/ fot. PAP/Leszek Szymański


Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński pobili rekord Europy z czasem 3.09,87. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Dominikany, zaś na trzecim Amerykanie.

Dziennikarka „Newsweeka” tuż po zdobyciu medalu przez polskich biegaczy opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym wyraziła swoje oburzenie w sprawie… strojów, w których występowały reprezentantki Polski.

„To ja teraz z pytankiem. Dlaczego do jasnej ciasnej stroje pań i panów się tak zasadniczo różnią. Cztery osoby biegną w jednej sztafecie - panie w majtkach, panowie w spodenkach” – zapytała na Twitterze Długosz.


W kolejnym wpisie postanowiła wyrazić się jeszcze ostrzej: „Stroje na IO są przejawem totalnego, absolutnego i w dodatku dość januszowego seksizmu”.

Na jej wpis zareagował nawet sam szef dziennikarki, czyli redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis.

„Innych problemów nie ma?” – zapytał w pierwszym wpisie, a później dodał: „Nikt nikomu strojów nie narzuca. Dziewczyny noszą to co im się podoba. To gust, nie seksizm. Szukanie dziury w całym to groteska”.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura