REKLAMA

Minister zdrowia wyznaczył nagrodę. Chodzi o pomoc w znalezieniu podpalacza

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznana osoba podpalił mobilny punkt szczepień oraz budynek siedziby sanepidu w Zamościu. Minister Adam Niedzielski wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże złapać sprawcę.
Minister zdrowia Adam Niedzielski (4P) oraz dyrektor PSSE Zamość, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu Stanisław Jaślikowski (2P) przy podpalonym budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków w Zamościu. Minister zdrowia wyznaczył nagrodę. Chodzi o pomoc w znalezieniu podpalacza
Minister zdrowia Adam Niedzielski (4P) oraz dyrektor PSSE Zamość, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu Stanisław Jaślikowski (2P) przy podpalonym budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków w Zamościu. / PAP/Wojtek Jargiło

Jak relacjonują lokalne media, ubiegłej nocy ktoś podpalił podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień na rynku w Zamościu. Do podpalenia doszło około godziny 1 w nocy.

– Spłonął komputer, szafki, wszystko (…) Ściany są wewnątrz okopcone. Na pewno nie będzie w najbliższym czasie możliwości wykonywania szczepień w tym miejscu – relacjonowała w rozmowie z serwisem zamość.naszemiasto.pl kobieta, która dzisiaj rano przyglądała się sytuacji w punkcie szczepień.

Z informacji serwisu wynika, że w punkcie można się przyjąć szczepienie jednodawkowym preparatem firmy „Johnson & Johnson”. 

Reakcja ministra Niedzielskiego

Do Zamościa przyjechał dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski, który podjął decyzję o wyznaczeniu nagrody pieniężnej za pomoc w złapaniu sprawcy.

 

 

– Dzisiaj podjąłem decyzję, żeby osobie, która pomoże złapać sprawcę tego zdarzenia wypłacić specjalną nagrodę (…) będzie to nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych, za wskazanie sprawcy – poinformował podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia.

– Oczywiście we współpracy z policją taką nagrodę przyznam i chciałem zachęcić wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje dotyczące wczorajszych, czy dzisiejszych w zasadzie incydentów o przekazywanie informacji do policji – dodał Niedzielski.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura