Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Każde życie jest cudem

Działacze pro-life w całej Polsce pokazują, że życie każdego człowieka ma swoją wartość. Są osoby, które udowadniają nam, że miłość jest silniejsza od chorób czy śmierci. Jeśli wybiera się miłość – wybiera się życie. A za życiem i miłością podąża radość. Właśnie wartości ludzkiego życia, także nienarodzonego, poświęcone jest najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność.
 Najnowszy numer
/ Okładka Tygodnika Solidarność nr 31/2021

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

 

Wybór ma twarz konkretnego człowieka

– To są osoby, które pokazują, że miłość jest silniejsza od chorób, od śmierci, że jeśli wybiera się miłość, to wybiera się życie. A za życiem i miłością podąża radość – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik, psycholog, działaczka pro-life prowadząca kampanię „Każde życie jest cudem”, w rozmowie z Agnieszką Żurek.

 

W dalszej części Tygodnika przedstawiamy historie osób biorących udział w kampanii „Każde życie jest cudem” zorganizowanej przez Fundację Grupa Proelio, której celem jest pokazanie wartości życia każdego człowieka.

 

A w wydaniu ponadto:

Moment, w którym znajduje się Kościół, nikogo nie zadowala

– Chrześcijanie nie są już traktowani jako jedna z opcji w pluralistycznym społeczeństwie, wyszliśmy już z epoki tolerancji, jesteśmy w epoce wywierania na nas nacisku w postaci prawnej, medialnej i ideologicznej przemocy. Jesteśmy w momencie, gdzie jedni członkowie Kościoła będą donosić na innych członków Kościoła przed sądami świeckimi – mówi ks. prof. Robert Skrzypczak w rozmowie z Jakubem Pacanem.

 

Schudną emisja i energetyka

Opublikowany przez Komisję Europejską 14 lipca br. pakiet zmian legislacyjnych dotyczących polityki klimatycznej znany jest pod nazwą „Fit for 55”. Termin „fit” współcześnie kojarzony jest głównie ze słownictwem popularyzującym ograniczenie wagi ciała zdrowego człowieka (fitness). W Unii Europejskiej „Fit for 55” ma być głównym instrumentem zapewniającym ograniczenie emisji CO2 o co najmniej 55 proc. do 2030 r., co z kolei umożliwi osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Zgodnie z Europejskim Prawem Klimatycznym „Fit for 55” jest częścią strategii Unii Europejskiej znanej jako Europejski Zielony Ład.

 

Brytyjczycy na celowniku UNESCO

Decyzja UNESCO o usunięciu z Listy światowego dziedzictwa Liverpoolu z jego portami i kanałami oburzyła brytyjską opinię publiczną. A to może być początek problemów, bo podobny status mogą lada dzień stracić Stare Miasto w Edynburgu i… Stonehenge, kamienny krąg z czasów przedrzymskich.

 

Drony kamikadze zapolują na wrogów

Turcja, której przemysł obronny znany był z produkcji autonomicznych dronów kamikadze, podpisała kontrakt na ich sprzedaż i wyeksportowała pierwszą partię tych maszyn. W świecie nauki wraca dyskusja na temat konieczności wprowadzenia globalnego zakazu produkcji i użycia autonomicznej broni. To broń, która sama podejmuje decyzję, kiedy i kogo zaatakować.

 

A oprócz tego inne artykuły i teksty naszych felietonistów:

Rafał Woś - "Przedsiębiorcy niezadowoleni? I bardzo dobrze

Karol Gac- urozmaicić IPN

Tomasz P. Terlikowski - Kościół i paszporty szczepionkowe

Marek Jan Chodakiewicz - Postnauka

Waldemar Biniecki - Geopolityczne błędy

Tadeusz Płużański - "Nasz prezydent cię ułaskawił"

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe