REKLAMA

"Na to się nie godzimy". Platforma chce zablokować podwyżki dla polityków, Tusk chwali klub

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował dzisiaj o projekcie ustawy blokującej rozporządzenie prezydenta ws. podwyżek dla polityków.
Pieniądze, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/kschneider2991
Pieniądze, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/kschneider2991

W piątek prezydent Andrzej Duda poinformował, że podpisał rozporządzenie dot. podwyżek dla polityków. CZYTAJ WIĘCEJ

Jak tłumaczył prezydent, „w 1995 roku pensja premiera Rzeczypospolitej to było 9 średnich krajowych, a dziś to są 3 średnie krajowe”. – Czyli wszystkie pensje wzrosły, a te pensje stoją ponad 20 lat. Więc to jest tak naprawdę  urealnienie tych pensji do współczesnych warunków – podkreślił polityk.

KO przeciwko podwyżkom

– Kiedy rząd nie radzi sobie z rządzeniem, kiedy koszty tego rządzenia przerzucane są na obywateli, kiedy mają wzrosnąć podatki, kiedy szaleje drożyzna, przyznawanie politykom wybiórczo 40, 60 proc.podwyżek jest po prostu nieuczciwe, na to się nie godzimy – tłumaczył dzisiaj w Sejmie rzecznik Platformy Jan Grabiec.

– Projekt ustawy Koalicji Obywatelskiej przewiduje uchylenie rozporządzenia prezydenta. Zgodnie z hierarchią aktów prawa w Polsce, opisaną w konstytucji, ustawy są ponad rozporządzeniami i to rozporządzenie po prostu nie będzie obowiązywało – dodał.

Decyzję klubu KO pochwalił p.o. przewodniczącego partii – były premier Donald Tusk. "Dziękuję władzom Klubu Koalicja Obywatelska za jednomyślną decyzję w sprawie ustawy blokującej podwyżki dla polityków" – napisał polityk na Twitterze.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura