"Decyzja Andrzeja Dudy jest oburzająca i niemoralna". Hołownia ostro atakuje prezydenta

Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia nie kryje niezadowolenia z decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. podwyżek dla polityków.
Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia / Facebook/Szymon Hołownia
Lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia / Facebook/Szymon Hołownia

W piątek prezydent Andrzej Duda poinformował, że podpisał rozporządzenie dot. podwyżek dla polityków. CZYTAJ WIĘCEJ

Jak tłumaczył prezydent, „w 1995 roku pensja premiera Rzeczypospolitej to było 9 średnich krajowych, a dziś to są 3 średnie krajowe”. – Czyli wszystkie pensje wzrosły, a te pensje stoją ponad 20 lat. Więc to jest tak naprawdę  urealnienie tych pensji do współczesnych warunków – podkreślił polityk.

Hołownia oburzony decyzją prezydenta

Decyzja Andrzeja Dudy nie spodobała się m.in. liderowi Polski 2050, który we wpisie na Facebooku nie szczędził prezydentowi ostrych słów.

„Podwyżki dla posłów? Decyzja Andrzeja Dudy jest oburzająca i niemoralna. To zaprzeczenie zwykłej, ludzkiej przyzwoitości” – napisał Hołownia.

 

„Dziś rolą Prezydenta powinno być namawianie ludzi do tego, aby się szczepili. Jego zadaniem jest ratowanie im życia, a nie podwyższanie zarobków swoim partyjnym kolegom. Te podwyżki powinny zostać natychmiast cofnięte, ale ich cofnięcie to za mało” – tłumaczy dalej polityk.

„Sprawę pieniędzy dla parlamentarzystów i w ogóle partii politycznych trzeba wreszcie rozwiązać systemowo raz na zawsze. Oznacza to nie tylko powiązanie pieniędzy dla polityków z sytuacją gospodarczą naszego kraju, ale także z nowymi rozwiązaniami o transparentności finansowania polityki” – pisze dalej lider Polski 2050.

„Takie rozwiązania wypracowaliśmy niemal rok temu i wniesiemy je do decyzji Sejmu jako jedną z pierwszych naszych ustaw. Stanie się tak, gdy Polki i Polacy zdecydują o przekazaniu nam odpowiedzialności za nasz kraj. Dziś – jeśli podwyżek nie uda się cofnąć –  będę gorąco zachęcał parlamentarzystów Polski 2050 do tego, by wsparli nimi ważne i potrzebne cele społeczne w ich okręgach” – dodaje Hołownia.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe