REKLAMA

Rosja wyrzuca estońskiego dyplomatę

Rosja uznała za osobę niepożądaną pracownika placówki dyplomatycznej Estonii w Moskwie, ma on opuścić kraj w ciągu tygodnia - poinformowało we wtorek rosyjskie MSZ. Decyzja ta ma być odpowiedzią na wydalenie przez Estonię dyplomaty Rosji.
Moskwa, zdjęcie ilustracyjne Rosja wyrzuca estońskiego dyplomatę
Moskwa, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/designerpoint

Ministerstwo podało w komunikacie, że ambasador Estonii w Moskwie Margus Laidre został wezwany do MSZ. Wręczono mu notę, "w której wskazano, że na zasadzie wzajemności pracownik estońskiej misji dyplomatycznej w Moskwie zostaje uznany za persona non grata" – głosi komunikat.

Rosyjski resort oświadczył, że wzywa Estonię, aby "zatrzymała się i nie komplikowała sytuacji"; w przeciwnym razie bowiem Rosja udzieli "nowej zdecydowanej odpowiedzi".

6 lipca Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) Rosji poinformowała, że zatrzymała konsula z konsulatu estońskiego w Petersburgu w chwili, "gdy otrzymywał on od obywatela rosyjskiego materiały tajne, niedostępne dla estońskich dyplomatów". 

Estońskie MSZ oświadczyło w odpowiedzi, że zatrzymanie dyplomaty było "ustawione", stanowiło prowokację, a wysunięte wobec niego zarzuty są bezpodstawne.

Jeden z dyplomatów ambasady Rosji w Tallinie został w reakcji na działania strony rosyjskiej uznany za persona non grata.

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura