Wiceszef MSZ o podróży Cimanouskiej: Ze względów bezpieczeństwa nie podajemy szczegółów

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska miała dzisiaj przylecieć do Polski, jednak z doniesień medialnych wynika, że Białorusinka zamiast tego uda się do Wiednia. Sprawę skomentował wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska wchodzi na do portu lotniczego Narita (Tokio). / PAP/EPA/JIJI PRESS Wiceszef MSZ o podróży Cimanouskiej: Ze względów bezpieczeństwa nie podajemy szczegółów
Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska wchodzi na do portu lotniczego Narita (Tokio). / PAP/EPA/JIJI PRESS / PAP/EPA/JIJI PRESS

Jak relacjonują media lekkoatletka ma polecieć do Wiednia liniami Austrian Airlines. Przyczyny zmiany kierunku nie są znane. Decyzję w tej sprawie mieli podjąć wspólnie z Cimanouską pracownicy polskiego konsulatu, którzy towarzyszyli białoruskiej lekkoatletce w drodze na międzynarodowe lotnisko Narita.

 

 

"Pani Kryscina Cimanouska jest pod opieką polskiej służby dyplomatycznej. Tak jak wielokrotnie wskazywaliśmy, ze względów bezpieczeństwa nie podajemy szczegółów dotyczących trasy przelotu" – komentuje sytuację wiceszef polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Kłopoty Cimanouskiej 

Cimanouska w poniedziałek otrzymała w ambasadzie RP w Tokio polską wizę humanitarną, a władze w Warszawie zaoferowały jej wsparcie i możliwość kontynuowania kariery w Polsce.

W niedzielę sprinterka zaalarmowała media i światową opinię publiczną, że jej sportowi opiekunowie – po odsunięciu jej od startów – próbują ją zmusić do powrotu na Białoruś. Decyzja, według jej relacji, zapadła „na wyższym szczeblu”, a przyczyną była jej krytyka pod adresem władz sportowych.

W niedzielę na lotnisku w Tokio sportsmenka zgłosiła się na policję i oświadczyła, że zamierza ubiegać się o azyl polityczny w Europie.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe