REKLAMA

„Patrioci, głosujcie na Tuska”. Wałęsa rozpływa się nad byłym premierem

Trzeba mu pomóc, dać mu zwyciężyć. To jedyna szansa, by Polska wróciła na właściwą drogę – powiedział w rozmowie z „Rz” Lech Wałesa.
Lech Wałęsa „Patrioci, głosujcie na Tuska”. Wałęsa rozpływa się nad byłym premierem
Lech Wałęsa / fot. YouTube / Onet News


Były prezydent w rozmowie z dziennikarzem „Rzeczpospolitej” został zapytany, czy powrót Donalda Tuska do krajowej polityki oznacza „nową jakość”. Jak stwierdził Wałęsa, „zawsze będzie mu pomagał, bo to wyjątkowo zdolny polityk, który może spróbować naprawić to, co zepsuła ta ekipa”. Wystosował nawet nietypowy apel: „Wszyscy patrioci, głosujcie na Tuska”.

– Trzeba mu pomóc, dać mu zwyciężyć. To jedyna szansa, by Polska wróciła na właściwą drogę – powiedział były prezydent i jak dodał, Tusk rezygnując z walki o fotel prezydenckich wykonał „bardzo mądry ruch”, ponieważ miał być wtedy bardzo mocno atakowany.

Zapytany o sprawę podwyżek dla parlamentarzystów i członków Rady Ministrów stwierdził, że „nie można postawić nas przed takim wyborem , że nie daje się tym, którym nie wystarcza, a daje się tym, którzy mają”. – Podwyżki w tym momencie mają nas skłócić – dodał.

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura