REKLAMA

„Je**ć PiS” na festiwalu Owsiaka. Wojewoda zdradził, co zadeklarował mu szef WOŚP

Jeden z wykonawców zaczął nawoływać i animować okrzyki wulgarne. Trudno tu mówić, żeby pan Owsiak wywiązał się ze swojego zobowiązania – powiedział w rozmowie z "Radiem Szczecin" wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
 „Je**ć PiS” na festiwalu Owsiaka. Wojewoda zdradził, co zadeklarował mu szef WOŚP
/ fot. Wikipedia CC BY-SA 4,0 Raof Lotys


W dniach 29-31 lipca w Makowicach-Płotach w Zachodniopomorskiem odbywał się „Pol’and’Rock Festival” organizowany przez szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Oburzenie w sieci wywołało nagranie z imprezy, na którym raper Łona nakłaniał publiczność do okrzyków „Je**ć PiS! J**ać PiS! Mocno! Mocno! Mocno!”.

Chwilę później w sieci pojawiło się też kolejne nagranie, na którym Jerzy Owsiak odpowiada wojewodzie zachodniopomorskiemu, który jak wynika ze słów Owsiaka mógł prosić o wstrzemięźliwość we wznoszonych na festiwalu okrzykach. – Panie wojewodo, nie pan będzie mówił o czym mają śpiewać artyści i co ma krzyczeć publiczność – mówił ze sceny szef WOŚP.
 

„Jerzy Owsiak złożył mi deklarację”


Teraz w rozmowie z „Radiem Szczecin” wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wytłumaczył, że Jerzy Owsiak zapewniał, że „festiwal miał być apolityczny”. – Taką deklarację złożył mi Jerzy Owsiak podczas spotkania, gdzie ustalaliśmy, w jaki sposób zabezpieczyć uczestników festiwalu. Jerzy Owsiak nie dotrzymał swojej obietnicy – powiedział Bogucki.

– Jeden z wykonawców zaczął nawoływać i animować okrzyki wulgarne. Trudno tu mówić, żeby pan Owsiak wywiązał się ze swojego zobowiązania – dodał.

 

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura