REKLAMA

Anna Kornecka z nowym stanowiskiem

Z dniem dzisiejszym powołałem min. Annę Kornecką na funkcję Pełnomocnika Ministra do spraw Inwestycji i Zielonego Ładu – poinformował na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.
Była wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka (Porozumienie)  Anna Kornecka z nowym stanowiskiem
Była wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka (Porozumienie) / TVN24/zrzut ekranu

Do niedawna Anna Kornecka (Porozumienie) pełniła stanowisko wiceministra rozwoju, pracy i technologii, teraz będzie Pełnomocnikiem Ministra do spraw Inwestycji i Zielonego Ładu.

 

 

Dymisja wiceminister od Gowina

Dwa dni temu premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w MRPiT. Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego – poinformował rzecznik rządu.

Jak wynika jednak z doniesień medialnych, dymisja Korneckiej to reakcja premiera na słowa byłej wiceminister na temat programu Polski Ład. W ramach programu Polski Ład, przedsiębiorcy będą musieli liczyć się z podwyżką podatków, czemu sprzeciwia się koalicjant PiS w ramach Zjednoczone Prawicy – Porozumienie.

–  Jeżeli będzie tego wymagała sytuacja i trzeba będzie zakończyć ten projekt właśnie na protestowaniu przeciwko podwyższeniu podatków, to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicy – tłumaczyła kilka dni temu w TVN24 Kornecka.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura