Cimanouska dołączy do TeamORLEN? "Będziemy zaszczyceni, jeśli przyjmie zaproszenie"

Wczoraj złożyliśmy Kryscinie Cimanouskiej propozycję wsparcia ze strony PKN Orlen – poinformował na Twitterze prezes spółki Daniel Obajtek.
Białoruska biegaczka Kryscina Cimanouska podczas konferencji prasowej w Warszawie Cimanouska dołączy do TeamORLEN?
Białoruska biegaczka Kryscina Cimanouska podczas konferencji prasowej w Warszawie / PAP/Radek Pietruszka

„Będziemy zaszczyceni,  jeśli przyjmie zaproszenie do TeamORLEN. Solidarnie gramy w jednej drużynie!” – napisał Daniel Obajtek na Twitterze.

 

 

Ucieczka Cimanouskiej z Tokio

W środę wieczorem samolot z Wiednia z białoruską sprinterką Krysciną Cimanouską na pokładzie wylądował na warszawskim lotnisku Chopina.

W ubiegłą niedzielę białoruska biegaczka poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł.

W poniedziałek Cimanouska, która dzień wcześniej zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio, otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski. Od poniedziałku do środy rano Białorusinka przebywała na terenie polskiej placówki. Z Tokio udała się do Wiednia, a następnie do Warszawy.

Wizę humanitarną otrzymał także mąż lekkoatletki, który prawdopodobnie dołączy do niej w Polsce.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe