Tragedia w Lubinie. "Będę pytał o filmy z kamer policjantów i podduszanie w interwencji"

W Lubinie zmarł zatrzymany przez policję mężczyzna. Nagranie, które wyciekło do internetu wywołało falę wątpliwości czy funkcjonariusze w odpowiedni sposób zachowali się wobec mężczyzny.
Policja, zdjęcie ilustracyjne Tragedia w Lubinie.
Policja, zdjęcie ilustracyjne / PAP/Grzegorz Momot

Do tragedii doszło w piątek rano, w miejscowości Lubin (woj. dolnośląskie). Jak informują lokalne służby, ok. godz. 6 rano lubińscy policjanci zostali wezwani na miejsce, gdzie agresywny i pobudzony mężczyzna miał rzucać kamieniami w okna zabudowań. CZYTAJ WIĘCEJ

Według komunikatu policji, po zatrzymaniu agresywnego mężczyzny, "zgodnie z decyzją medyków" został on przewieziony w asyście policji na SOR. "Po ok. 2 godzinach komenda w Lubinie została powiadomiona, że mężczyzna zmarł w szpitalu" – podano w komunikacie.

Interwencja posła Borysa

W mediach społecznościowych pojawiło się jednak nagranie, które wywołało wątpliwości internautów dot. zachowania funkcjonariuszy w trakcie zatrzymania. Na nagraniu słychać krzyki zatrzymywano mężczyzny i widać, że jest on siłą przytrzymywany przy ziemi. Mężczyzna wije się na ziemi i woła o pomoc, a funkcjonariusze siedzą na nim.

Interwencję ws. śmierci mężczyzny zapowiedział związany z Lubinem poseł PO Piotr Borys. 

 

 

– Za chwilę interwencja poselska w sprawie śmierci młodego Lubinianina, który zginął chwilę po interwencji czwórki policjantów – relacjonuje polityk, w nagraniu sprzed komendy w Lubinie.

– Według pierwszych informacji, które otrzymałem ze szpitala, nie jest prawdą informacja oficjalna z komendy wojewódzkiej, że ta młoda osoba umarła w szpitalu. Zgon nastąpił w karetce, w związku z tym nie wiemy co jest przyczyną, czy użyto właściwych metod przymusu bezpośredniego – tłumaczy dalej Borys.

– Stała się tragedia, która wymaga wyjaśnienia i o to będę pytał przedstawicieli komendy wojewódzkiej w Lubinie – dodaje poseł.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe