REKLAMA

Porozumienie zostanie w Zjednoczonej Prawicy? Zapadły decyzje

Wicerzecznik i członek Prezydium Porozumienia Jan Strzeżek poinformował na Twitterze o decyzjach jakie zapadły na spotkaniu polityków ugrupowania.
Wicepremier Jarosław Gowin Porozumienie zostanie w Zjednoczonej Prawicy? Zapadły decyzje
Wicepremier Jarosław Gowin / PAP/Darek Delmanowicz

W sobotę rano rozpoczęło posiedzenie zarządu Porozumienia, podczas którego politycy tego ugrupowania mieli zdecydować o dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy. Posiedzenie zakończyło się po godzinie 14.

„Zarząd Porozumienia oświadcza: nie poprzemy zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów i zmian w prawie medialnym bez uwzględnienia naszych postulatów” – czytamy w komunikacie na Twitterze wicerzecznika i członka Prezydium Porozumienia Jana Strzeżka.

„Od tego uzależniamy nasze pozostanie w Zjednoczonej Prawicy” – podano dalej.

 

 

Spór o program Polski Ład

Posiedzenie zarządu Porozumienia jest pokłosiem dymisji Anny Korneckiej, którą premier Mateusz Morawiecki w środę odwołał z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Rzecznik rządu Piotr Müller uzasadniał wówczas, że powodem dymisji "jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego".

Prezes Porozumienia Jarosław Gowin powiedział z kolei w środę, że decyzja o dymisji Korneckiej nie była z nim konsultowana i narusza ona umowę koalicyjną. Stwierdził również, że nie mam wątpliwości, iż jedynym powodem dymisji Korneckiej były wypowiedzi na temat systemu podatkowego w kontekście propozycji zawartych w Polskim Ładzie (CZYTAJ WIĘCEJ). 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura