REKLAMA

Białoruś. Ambasador Iraku zapowiedział ewakuację irackich obywateli z Mińska

Ambasador Iraku w Rosji i na Białorusi poinformował w sobotę o planowanym na 10 sierpnia lotniczym rejsie ewakuacyjnym dla Irakijczyków z Mińska. Nielegalni imigranci z Białorusi nie mogą już trafiać na Litwę. Rośnie jednak liczba osób przechodzących na Łotwę.
Aleksandr Łukaszenka Białoruś. Ambasador Iraku zapowiedział ewakuację irackich obywateli z Mińska
Aleksandr Łukaszenka / Wikipedia CC BY 4,0 Administracja Prezydenta Ukrainy

"Linie Iraqi Airways organizują ewakuację dla obywateli Iraku, którzy utknęli na Białorusi" – napisał ambasador na Twitterze. Lot jest zaplanowany na 10 sierpnia.

W poniedziałek, po tym jak na Litwę od początku roku trafiło ponad 4 tys. nielegalnych imigrantów z Białorusi, Wilno podjęło decyzję o odsyłaniu ich na Białoruś. W sobotę litewska straż graniczna nie zatrzymała ani jednego imigranta – poinformował portal Naviny.by.

Z kolei władze Łotwy poinformowały, że do tego kraju trafiło w sobotę do południa 38 nielegalnych imigrantów. "Biorąc pod uwagę doświadczenia Litwy", jak napisano w komunikacie, poinformowano o wzmocnieniu ochrony granicy i mobilizacji dodatkowych sił.

Wzmocnienie granicy zapowiada też trzeci z krajów bałtyckich – Estonia.

Media zwracają uwagę, że w sobotę Irak, po rozmowach z UE, podjął decyzję o całkowitym wstrzymaniu lotów na Białoruś "na czas nieokreślony".

Władze Litwy twierdzą, że za wzrost liczby trafiających do nich z Białorusi nielegalnych imigrantów odpowiadają władze w Mińsku. (PAP)

just/ zm/


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura