REKLAMA

Papież: Bez Jezusa "bardziej wegetujemy niż żyjemy"

Papież Franciszek powiedział w niedzielę podczas spotkania z wiernymi w Watykanie, że Jezus nie chce być "lekceważony i odsuwany na bok". Bez Jezusa "bardziej wegetujemy niż żyjemy" – ostrzegł.
Papież Franciszek Papież: Bez Jezusa
Papież Franciszek / PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Zwracając się do wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra na południową modlitwę Anioł Pański papież w nawiązaniu do fragmentu Ewangelii o rozmnożeniu chleba mówił: "Ten, kto jest głodny, nie prosi o wyszukane i kosztowne jedzenie, ale o chleb. Kto jest bez pracy, nie prosi o wysoką pensję, ale o >>chleb<< zatrudnienia".

 

Franciszek: Jezus nie chce być "lekceważony i odsuwany na bok"

– Jezus objawia się jako chleb, czyli to, co niezbędne, konieczne dla codziennego życia. Nie jako chleb pośród wielu innych, ale jako chleb życia – wskazał Franciszek. Słowami: "Ja jestem chlebem życia" Jezus podsumowuje całą swoją misję - stwierdził papież. Bez Jezusa "bardziej wegetujemy niż żyjemy" – mówił papież.

To zaś znaczy – wyjaśnił –  że to Jezus "karmi duszę, wybacza to zło, którego sami nie możemy pokonać, tylko on sprawia, że czujemy się kochani, chociaż inni nas rozczarowują".

Papież zauważył: "Może i dla nas byłoby wygodniejsze to, gdyby Bóg był w niebie i nie mieszał się, a my moglibyśmy zarządzać naszymi sprawami tu na ziemi".

– Jednak Bóg stał się człowiekiem, by wejść do konkretnego wymiaru świata – powiedział papież –  i możemy mu opowiedzieć o naszych uczuciach, o pracy, o dniu, o wszystkim".

Jak podkreślił Franciszek, Jezus nie chce być "lekceważony i odsuwany na bok albo wzywany tylko wtedy, gdy go potrzebujemy". Jedynie Jezus "daje nam siłę do tego, by kochać i przebaczać w trudnościach, daje sercu pokój, którego szuka" – zaznaczył.

Papież zachęcił też wierzących do tego, by przed posiłkiem odmawiali modlitwę i w ten sposób "zapraszali" Jezusa do domu. (PAP)
 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura