REKLAMA

Poseł PiS o Porozumieniu: Wydaje mi się, że się dogadamy

– My potrafimy negocjować i rozmawiać – tłumaczył poseł PiS Robert Gontarz, komentując spory w Zjednoczonej Prawicy.
Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin Poseł PiS o Porozumieniu: Wydaje mi się, że się dogadamy
Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

W sobotę zarząd Porozumienia obradował ws. dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy. Po południu ugrupowanie wydało oświadczenie.

„Zarząd Porozumienia oświadcza: nie poprzemy zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów i zmian w prawie medialnym bez uwzględnienia naszych postulatów” – czytamy w komunikacie na Twitterze wicerzecznika i członka Prezydium Porozumienia Jana Strzeżka.

„Od tego uzależniamy nasze pozostanie w Zjednoczonej Prawicy” – podano dalej.

Co z PiS-em i Porozumieniem?

O problemach w ramach koalicji rządzącej mówił w niedzielę rano, w studiu Polsat News, poseł PiS Robert Gontarz.

– My potrafimy negocjować i rozmawiać. Wydaje mi się, że się dogadamy – stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Mniej optymistycznie spory w ramach Zjednoczonej Prawicy skomentował senator PO Marcin Bosacki. Polityk stwierdził bowiem, że "premier Gowin mógłby spełnić swoją jedyną dobrą rolę w polityce i wyjść ze Zjednoczonej Prawicy".

 

 

Spór o program Polski Ład

Posiedzenie zarządu Porozumienia i wydane w sobotę oświadczenie było pokłosiem dymisji Anny Korneckiej, którą premier Mateusz Morawiecki w środę odwołał z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Rzecznik rządu Piotr Müller uzasadniał wówczas, że powodem dymisji "jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego".

Prezes Porozumienia Jarosław Gowin powiedział z kolei w środę, że decyzja o dymisji Korneckiej nie była z nim konsultowana i narusza ona umowę koalicyjną. Stwierdził również, że nie mam wątpliwości, iż jedynym powodem dymisji Korneckiej były wypowiedzi na temat systemu podatkowego w kontekście propozycji zawartych w Polskim Ładzie (CZYTAJ WIĘCEJ). 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura