REKLAMA

Mucha: Kibicujemy Gowinowi, żeby wyszedł z koalicji

– Nie przygotowywaliśmy miejsca dla Jarosława Gowina w Polsce 2050 – zapewniła na antenie Polsat News posłanka Joanna Mucha. Jednocześnie polityk przyznała, że "kibicuje" liderowi Porozumienia w odejściu z koalicji rządzącej.
 Mucha: Kibicujemy Gowinowi, żeby wyszedł z koalicji

Trwa kolejny spór w ramach koalicji rządzącej, który rozpoczął się od krytyki przez polityków Porozumienia zmian podatkowych, proponowanych przez PiS w programie Polski Ład. Chociaż politycy PiS zapewniają, że „dogadają się” się z koalicjantem, opozycja ma nadzieję, że Jarosław Gowin odejdzie ze Zjednoczonej Prawicy.

Polityk Polski 2050 Joanna Mucha w Polsat News, wprost stwierdziła, że „wszyscy kibicują, żeby Jarosław Gowin  wyszedł z koalicji rządzącej”.

– Nie, nie przygotowywaliśmy takiego miejsca ("dla Jarosława Gowina w Polsce i jego ludzi"  w Polsce 2050 – red.) – mówił posłanka, pytana o ewentualne przejście polityka do ugrupowania Szymona Hołowni.

– Oczywiście wszyscy kibicujemy temu, żeby Jarosław Gowin wyszedł z koalicji i wszyscy wiemy jak bardzo, widać to już, on chce być wyrzucony po prostu z tej koalicji rządzącej. Natomiast my jesteśmy jednak zbyt różni ideowo, żebyśmy mogli w jakikolwiek sposób się połączyć – podkreśliła dalej Mucha.

Transfer Gowina?

Jednocześnie polityk stwierdziła, że wicepremier może dołączyć do innej partii opozycyjnej.

–  Mam wrażenie, że tam rozmowy (z Jarosławem Gowinem – red.) jednak trwają w innym miejscu opozycji i być może coś z tych rozmów powstanie. Myślę, że to nie wiem, wiedza dość powszechna, że tego typu rozmowy są prowadzone, natomiast proszę nas nie wciskać tutaj na siłę do jakiejś wspólnej pracy, bo naprawdę jesteśmy zbyt różni – tłumaczyła Mucha.

– Oczywiście wszelkie konfiguracje związane z listami wyborczymi, są tutaj jeszcze na tym etapie w grze, bo tutaj wszystko trzeba brać pod uwagę – dodała polityk.

– Jedną wspólną listę, kilka bloków jako bloki czy jeden czy dwa czy trzy bloki po stronie opozycyjnej, natomiast na pewno nie będzie to taka współpraca, że się w jakiś sposób połączymy. Tutaj nie ma takiej możliwości – zapewniła posłanka.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura