"Szczepienia powinny być obowiązkowe". Senator KO chce kar dla osób niezaszczepionych

– Szczepienia powinny być obowiązkowe, żeby uniknąć najgorszego – tłumaczy polityk Koalicji Obywatelskiej Antoni Mężydło.
Szczepienie przeciwko koronawirusowi, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/spencerbdavis1
Szczepienie przeciwko koronawirusowi, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/spencerbdavis1

Z ostatnich danych ze stron rządowych wynika, że obecnie w pełni zaszczepionych jest 17 880 228 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz dawkami innych preparatów).

"Szczepienia powinny być obowiązkowe, żeby uniknąć najgorszego"

Wiele osób obawia się jednak, że ten poziom wyszczepienia społeczeństwa nie wystarczy, aby uniknąć czwartek fali epidemii oraz idących za nią obostrzeń.

– Szczepienia powinny być obowiązkowe, żeby uniknąć najgorszego. Następny lockdown to będą miliardowe straty. Nie zawsze wyjdziemy z tego tak obronną ręką, jak dotychczas – komentuje w rozmowie z „Super Expressem” senator KO Antoni Mężydło.

Polityk w rozmowie z dziennikiem podkreślił, że jego zdaniem szczepienia nie tylko powinny być obowiązkowe, ale także powinny obowiązywać kary wobec osób, które będą chciały ich uniknąć.

– Mamy darmowe szczepienia obowiązkowe dla małych dzieci i szczepienia na COVID-19 też są darmowe. Powinno więc to wyglądać tak samo – w przypadku braku szczepienia kara finansowa – tłumaczy Mężydło.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe