Był poszukiwany czterema listami gończymi. Wpadł przez... zakupy

W Drezdenku (Lubuskie) w ręce policjantów wpadł 46-latek poszukiwany czterema listami gończymi do odbycia kary za liczne kradzieże. Zatrzymał go policjant będący po służbie, kiedy był na zakupach – poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
Policja, zdjęcie ilustracyjne Był poszukiwany czterema listami gończymi. Wpadł przez... zakupy
Policja, zdjęcie ilustracyjne / PAP/Aleksander Koźmiński

– Policjantem jest się nie tylko podczas służby, czego dowiódł funkcjonariusz z wydziału kryminalnego komisariatu w Drezdenku – zaznaczył rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Dodał, że zatrzymany 46-latek przez kilka miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz, zgodnie z wyrokiem sądu spędzi trzy lata i cztery miesiące w więzieniu.

Do tej sytuacji doszło w minioną sobotę (7 sierpnia br.). Policjant podczas zakupów zauważył w sklepie mężczyznę, który wydał mu się znajomy. Po krótkiej chwili skojarzył, że jest on poszukiwany za kradzieże. Zawiadomił kolegów po fachu i obserwował podejrzanego.

Po zrobieniu zakupów policjant spostrzegł, że 46-latek wyszedł ze sklepu i kieruje się w stronę taksówki. Bez wahania podbiegł do pojazdu i wyciągnął z niego poszukiwanego mężczyznę. Po przyjeździe patrolu przekazał go w ręce mundurowych. (PAP)

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe