REKLAMA

Co z ustawą medialną? Zdecydowany komentarz Terleckiego

Wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki został zapytany przez dziennikarzy czy tzw. ustawa medialna zostanie dzisiaj przyjęta przez Sejm.
Ryszard Terlecki / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Jarosław Kruk Co z ustawą medialną? Zdecydowany komentarz Terleckiego
Ryszard Terlecki / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Jarosław Kruk

– Prawdopodobnie tak – odpowiedział wicemarszałek Terlecki, zapytany przez TVN24, czy tzw. ustawa medialna zostanie dziś uchwalona.

Kontrowersyjna ustawa dot. mediów

Projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery.

Według projektu, koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. Porozumienie proponuje, by katalog państw, mających dostęp do rynku medialnego w Polsce obejmował państwa należące do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w tym Stany Zjednoczone.
 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura