REKLAMA

Schetyna: Jesteśmy tutaj, żeby wesprzeć samorządowców, którzy walczą za nas o to, żeby władza była nasza

Dziś podczas zorganizowanego przez Platformę Obywatelską Marszu Wolności do zebranych przemawiał szef partii, Grzegorz Schetyna. W swoim przemówieniu odwoływał się do kwestii zagrożenia wolności przez rząd PiS, deklarował wsparcie dla samorządowców i mówił o programie PO.
 Schetyna: Jesteśmy tutaj, żeby wesprzeć samorządowców, którzy walczą za nas o to, żeby władza była nasza
/ print screen/TT

Jesteśmy wszyscy razem na Marszu Wolności, bo dzisiaj wolność jest najważniejsza, bo dzisiaj czujemy pozytywną energię, żeby powiedzieć prezesowi Kaczyńskiemu, że nie damy odebrać wolności.

- mówił na marszu Grzegorz Schetyna
 

Jesteśmy tutaj, żeby wesprzeć samorządowców, którzy walczą o niezależny samorząd, którzy walczą o decentralizację władzy, którzy walczą za nas o to, żeby władza była blisko ludzi, żeby była przyjazna, żeby była nasza, żeby była normalna.

- dodał
 

Prezes Kaczyński paręnaście minut temu w Szczecinie mówił, że Polska jest wolnym krajem, nic wolności nie zagraża. To nie jest prawda. My to wiemy, dlatego jesteśmy wszyscy razem. I nieprawdą jest to, że nie mamy programu, nieprawdą jest to, że nie wiemy, co chcemy zrobić. Wiemy, jak zatrzymać rząd PiS. Wiemy, jak zatrzymać zły rząd. I będziemy to robić.

- twierdzi szef Platformy
 
Dzisiaj bardzo wyraźnie mówimy, ze jesteśmy "za", że nasz program jest tylko pozytywny. Jesteśmy za podmiotową Polską, za niezależną, suwerenną, ale jednoczęsnie za uśmiechniętą, za przyjazną. Za tą, która nie widzi drugiego sortu, dla której wszyscy są równi.
- mówił Schetyna


źródło: TT

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura