REKLAMA

Policja podała dane: W #MarszWolności w kulminacyjnym momencie uczestniczyło ok... Słabo

Dziś uczestnicy Marszu Wolności spotkali się w Warszawie na pl. Bankowym. Zgromadzeni mieszkańcy stolicy i przyjezdni protestowali przeciwko zmianom proponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Dane dotyczące liczebności demonstracji są bardzo rozbieżne. Biorąc jednak pod uwagę zapowiedzi stutysięcznego marszu liczebność podawana przez policję nie robi specjalnego wrażenia
 Policja podała dane: W #MarszWolności w kulminacyjnym momencie uczestniczyło ok... Słabo
/ print screen/TT
Marsz Wolności rozpoczął się o godzinie 13.00. 24 minuty później Gazeta Wyborcza szacowała liczebność zgromadzenia na około 7-10 tys. ludzi. Stołeczna Policja mówi o frekwecji rzędu 12 tys. osób w kulminacyjnym momncie. Natomiast rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy, Bartek Milczarczyk, co godzinę poprawia wyniki frekwencyjne marszu. Najpierw było to, wg niego, 50 tys., potem 70 tys., by na koniec osiągnąć liczbę 90 tys. zgromadzonych.

Nie jest nowością, że szacunki policyjne rozmijają się z tymi, które podaje ratusz, w zależności od tego, kto jest organizatorem manifestacji. Tym razem jednak różnica w podawanych danych jest jeszcze większa niż zazwyczaj.

źródło: TT

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura