REKLAMA

Atak na posła Sośnierza. Policja wszczyna czynności w sprawie

– Zostały wszczęte czynności w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego – powiedział PAP kom. Rafał Retmaniak z KSP. Chodzi o atak na posła Konfederacji Dobromira Sośnierza.
Przed Sejmem doszło do przepychanek między zgromadzonymi a posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem. Atak na posła Sośnierza. Policja wszczyna czynności w sprawie
Przed Sejmem doszło do przepychanek między zgromadzonymi a posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem. / PAP/Piotr Nowak

Jak zaznaczył kom. Rafał Retmaniak z KSP, czynności zostały podjęte "w związku z filmikami i doniesieniami medialnymi". 

Sam poseł Sośnierz w krótkiej rozmowie z PAP powiedział – "Dzwoniła do mnie policja i mam się stawić na komisariacie. Najwyraźniej zostało wszczęte postępowanie". Te słowa potwierdził policjant: "Pan poseł został wezwany na przesłuchanie".

Atak na polityka Konfederacji

W środę wieczorem kilkaset osób zebrało się przed Sejmem, by wyrazić swój sprzeciw przeciwko przyjęciu przez Izbę noweli ustawy medialnej. 

W pewnym momencie doszło do przepychanek między zgromadzonymi a posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem. Poseł opuścił teren Sejmu w asyście policji. CZYTAJ WIĘCEJ

Mocne komentarze polityków

Do tego zdarzenia szybko odniósł się premier Mateusz Morawiecki. 

"Nastąpił fizyczny atak na posła Dobromira Sośnierza. Takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie" – napisał na Twitterze późnym wieczorem w środę szef rządu.

W czwartek rano do sprawy odniósł się także wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, sugerując, że TVN powinien potępić zachowanie protestujących. „Wczoraj poseł D. Sośnierz w ważnych sprawach głosował tak jak PO, potem spotkał się na żywo z elektoratem opozycji totalnej. Czy stacja TVN potępi zachowanie protestujących w ich obronie? Wątpię, bo takie emocje i agresja to imho (po ang. in my humble opinion, czyli moim skromnym zdaniem - przyp. PAP) efekt przedawkowania tvn właśnie" – napisał wiceminister na Twitterze.

"Dzicz, odrażająca dzicz" – tak skomentował na Twitterze atak na Sośnierza poseł Konfederacji Robert Winnicki. A poseł Krzysztof Bosak dodał do filmiku z zajścia taki opis: "Obrońcy wolności i pluralizmu".

Kontrowersje ws. ustawy medialnej

Sporną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji posłowie przegłosowali w środę wieczorem.

Ustawa zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Według jej przepisów koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim EOG, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

(PAP)

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura