Sawicki: Nie wierzę, że ustawa medialna zostanie uchwalona

– W mojej ocenie jeśli PiS ma odrobinę, że tak powiem instynktu samozachowawczego to nie będzie robił wojny i (...) próby przejęcia wszystkich mediów – komentuje Marek Sawicki (PSL).
Poseł PSL Marek Sawicki. Sawicki: Nie wierzę, że ustawa medialna zostanie uchwalona
Poseł PSL Marek Sawicki. / PAP/Wojciech Olkuśnik

Większość sejmowa przyjęła w środę nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10. Ustawa wywołuje olbrzymie kontrowersje. Teraz ustawą zajmie się Senat. CZYTAJ WIĘCEJ

Wczorajsze decyzje Sejmu komentował w Radiu ZET poseł PSL Marek Sawicki.

– Ja ciągle nie wierzę, że ta ustawa (tzw. ustawa medialna – red.) zostanie uchwalona. Mamy jeszcze Senat, jak wróci z Senatu różnie może być – tłumaczył polityk.

– W mojej ocenie jeśli PiS ma odrobinę, że tak powiem instynktu samozachowawczego to nie będzie robił wojny i całkowitego zamachu i próby przejęcia wszystkich mediów w Polsce – podkreślił dalej poseł PSL.

– Bo to nie są próby, tylko działanie występuje, bo po zawłaszczeniu mediów rządowych czy mediów państwowych w tej chwili mamy sytuację kiedy mamy również wykupione media lokalne i wiemy, jakie są doniesienia codziennie poleceń nowego kierownictwa w tych mediach lokalnych, więc to też jest „duża swoboda dziennikarska” w tamtych mediach pielęgnowana przez nowe władze – dodał Sawicki.

– Natomiast chcę wyraźnie podkreślić, że polska opinia publiczna i Polacy nie pozwolą na to, żeby wszystko zawłaszczyć, zwłaszcza, że w tej sprawie również Stany Zjednoczone nie są środowiskiem czy stroną milczącą – podkreślił poseł.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe