REKLAMA

Dziennikarka do polityka PiS: Co obiecaliście Kukiz'15, że zmienili zdanie?

Większość sejmowa przyjęła w środę nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. PiS w uchwaleniu ustawy wsparł m.in. Paweł Kukiz.
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz (2L) na sali obrad w Sejmie w Warszawie Dziennikarka do polityka PiS: Co obiecaliście Kukiz'15, że zmienili zdanie?
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz (2L) na sali obrad w Sejmie w Warszawie / PAP/Wojciech Olkuśnik

W środę w trakcie głosowań w Sejmie, na wniosek klubu Koalicji Polskiej-PSL posłowie przegłosowali odroczenie obrad Sejmu do września. Wówczas marszałek Elżbieta Witek ogłosiła przerwę i zwołała konwent seniorów. W tym czasie posłowie Prawa i Sprawiedliwości zebrali podpisy pod wnioskiem o powtórzenie głosowania. 

Kiedy głosowanie odbyło się po raz drugi, trzej posłowie Kukiz'15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk – zagłosowali przeciwko odrodzeniu obrad (wcześniej zagłosowali „za”).

W samym głosowaniu dot. przyjęcia nowelizacji, ci posłowie również poparli projekt. CZYTAJ WIĘCEJ

Dziennikarka pyta o obietnice wobec Kukiz'15

Na antenie Radia ZET o wczorajszych wydarzenia z Sejmu mówił wicerzecznik PiS, poseł Radosław Fogiel.

– Nie mamy tu do czynienia z naginaniem czegokolwiek. Artykuł 179 regulaminu Sejmu jasno precyzuje warunki reasumpcji. Jednym z tych warunków jest wniosek 30 posłów, no Kukiz ma 4 posłów – tłumaczył polityk w rozmowie z Beatą Lubecką.

 

 

 

– Ilu prawników tyle opinii. Pani redaktor to nie jest wielkie odkrycie, a powiem tak, reasumpcja jest w regulaminie Sejmu. Wielokrotnie była stosowana, wcale nie tak często w tej kadencji. To chyba druga reasumpcja w tej kadencji (...). Reasumpcję stosowali również marszałek Kopacz, marszałek Sikorski. Jeżeli jest uzasadniony wniosek 30 posłów i wracam do tych podpisów. Kukiz ma 4 posłów, no więc nic dziwnego, że poprosili o pomoc, żeby te warunki zostały spełnione – mówił dalej Fogiel.

– Ewidentnie posłowie Kukiz twierdzą jasno, ja nie mam powodu, żeby im nie wierzyć, że w całym tym zamieszaniu nie głosowali tak jak zamierzali. Zresztą udowodniło to późniejsze głosowanie. Gdyby reasumpcja była bezzasadna nie byłoby do niej podstaw to ten wynik by się nie zmienił – podkreślił polityk.

 

 

 

W pewnym momencie rozmowy dziennikarka wprost zapytała Fogla: "Co obiecaliście Kukiz'15, że zmienili zdanie?".

– Nic. Zupełnie nic – zapewnił poseł PiS.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura