REKLAMA

Odwołana wiceminister uderza w Morawieckiego. "Wstyd mi, że RP ma takiego premiera"

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki odwołał Annę Kornecką z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii. Polityk nie szczędzi szefowi rządu gorzkich słów.
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau (L), premier Mateusz Morawiecki (P) oraz wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (P-tył) na sali obrad Sejmu w Warszawie, 11 bm. Odwołana wiceminister uderza w Morawieckiego.
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau (L), premier Mateusz Morawiecki (P) oraz wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (P-tył) na sali obrad Sejmu w Warszawie, 11 bm. / PAP/Wojciech Olkuśnik

W ubiegłym tygodniu Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w MRPiT. 

Jak wynika doniesień medialnych, dymisja Korneckiej to reakcja premiera na słowa byłej wiceminister na temat programu Polski Ład. W ramach programu Polski Ład, przedsiębiorcy będą musieli liczyć się z podwyżką podatków, czemu sprzeciwia się Porozumienie.

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy i dymisja Gowina

W obliczy niesłabnącego sporu w koalicji rządzącej, we wtorek rzecznik rządu poinformował na briefingu prasowym o zwróceniu się przez premiera o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii (CZYTAJ WIĘCEJ).

W konsekwencji, w środę zarząd Porozumienia podjął w środę rano decyzję o opuszczeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy. CZYTAJ WIĘCEJ

Jak relacjonuje na Twitterze Kornecka, zmiany w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii doprowadziły do wielu zwolnień, także wśród pracowników na stanowiskach eksperckich.

 

 

"Zemsta na urzędnikach to wyjątkowa podłość. W MRPiT zwalniani są wszyscy ludzie –  od sekretarek po wybitnych ekspertów z rynku, których zatrudniliśmy do projektów i reform. Kilkadziesiąt osób" – poinformowała polityk na Twitterze.

"Wstyd mi, że RP ma takiego premiera. Pycha kroczy przed upadkiem!" – dodaje Kornecka.


 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura