REKLAMA

„Oszuście! Szmaciarzu!”. Szokujące zachowanie posłów opozycji na sali sejmowej [WIDEO]

Oszuście, szmaciarzu, podnieś głowę – krzyczeli posłowie opozycji w stronę Pawła Kukiza i parlamentarzystów związanych z jego partią podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, kiedy to głosowano nad tzw. ustawą medialną.
 „Oszuście! Szmaciarzu!”. Szokujące zachowanie posłów opozycji na sali sejmowej [WIDEO]
/ fot. PAP/Wojciech Olkuśnik


Sejm uchwalił w środę późnym wieczorem (m.in. głosami PiS i trzech posłów Kukiz'15, w tym Pawła Kukiza) nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego i w ocenie opozycji jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery.

Uchwalenie ustawy poprzedziły: burzliwa debata w Sejmie, a później kontrowersje związane z zarządzoną przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek reasumpcją przegranego przez Prawo i Sprawiedliwość głosowania o odroczenie do 2 września obrad Sejmu. W powtórzonym głosowaniu Sejm odrzucił wniosek, który w tej sprawie złożył szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 

„Oszuście, szmaciarzu!”


W rozmowie z serwisem Niezalezna.pl poseł związany z Kukiz’15 Jarosław Sachajko podkreślił, że spotkał się z szokującym hejtem nie tylko w internecie, ale już w sali plenarnej chwilę po głosowaniu.

– To głosowanie czarno na białym pokazało, na czym komu zależy. Opozycja totalna pokazała się z najgorszej strony, najgorszych hejterów, jacy w ogóle mogą być. Te niecenzuralne, chamskie słowa, jakie padały w kierunku Pawła Kukiza oraz mnie, nawet się nie nadają do powtórzenia. To były słowa, które w społeczeństwie wzbudzają agresję. I wczoraj mieliśmy już fizyczny atak na jednego z posłów – stwierdził.

Jedno z nagrań opublikowanych w mediach społecznościowych potwierdza słowa polityka Kukiz’15. Słychać na nim okrzyki kierowane w stronę m.in. Pawła Kukiza przez posłów opozycji.

Oszuście, szmaciarzu – krzyczą do Kukiza parlamentarzyści opozycji. – Sachajko, podnieś głowę! (…) Głosuj oszuście! – dodają inni.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura