REKLAMA

Nieoficjalnie: Gowin spotka się z prezydentem Dudą. O czym będą rozmawiać?

W sobotę był wicepremier Jarosław Gowin spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą – ustalili dziennikarza Radia ZET.
Lider Porozumienia Jarosław Gowin Nieoficjalnie: Gowin spotka się z prezydentem Dudą. O czym będą rozmawiać?
Lider Porozumienia Jarosław Gowin / PAP/Rafał Guz

Jak dowiedział się serwis Radia ZET, prawdopodobnie w sobotę dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Gowinem. 

 

 

W trakcie spotkania prezydent ma wręczyć liderowi Porozumienia dymisję.

Z doniesień medialnych wynika, że były wicepremier chce przy tej okazji porozmawiać z Andrzejem Dudą o przyjętej w środę tzw. ustawie medialnej.

Kontrowersyjny projekt PiS

Projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery.

Według projektu koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. 

Większość sejmowa przyjęła w środę nowelizację. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10. Ustawa wywołuje olbrzymie kontrowersje. Teraz projektem zajmie się Senat. CZYTAJ WIĘCEJ

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura