Korea Północna: Państwowa telewizja zaczęła relacjonować Igrzyska w Tokio dwa dni po ich zakończeniu

Państwowa telewizja Korei Północnej nadała w tym tygodniu pierwszą relację z Igrzysk Olimpijskich w Tokio, dwa dni po ich zakończeniu – podała w piątek stacja BBC. Pokazano 70 minut meczu piłki nożnej kobiet Wielka Brytania-Chile z 21 lipca.
 Korea Północna: Państwowa telewizja zaczęła relacjonować Igrzyska w Tokio dwa dni po ich zakończeniu
/ fot. Wikimedia Commons

BBC podkreśla, że w przeszłości północnokoreańska telewizja zaczynała relacjonować Igrzyska Olimpijskie już kilka dni po ceremonii otwarcia. Tegoroczne zawody w Tokio zakończyły się w niedzielę.

Według zajmującego się problematyką północnokoreańską portalu NK News fragment meczu piłkarskiego pokazano w niskiej jakości i bez komentarza. Nie jest jasne, w jaki sposób północnokoreańska telewizja pozyskała nagranie.

W poprzednich latach Unia Nadawców Azji-Pacyfiku oferowała Pjongjangowi dostęp do materiałów z Igrzysk poprzez partnerstwo z południowokoreańską siecią telewizyjną SBS – podała BBC, powołując się na amerykański blog o tematyce technologicznej North Korea Tech.

Korea Płn. nie wysłała delegacji na Igrzyska w Tokio, uzasadniając to obawami o zakażenie koronawirusem. Ta decyzja rozwiała nadzieje władze Korei Południowej na wykorzystanie zawodów jako okazji na kontakty dyplomatyczne i ocieplenie stosunków na Półwyspie Koreańskim.

Igrzyska w Tokio były pierwszymi bez udziału Korei Północnej od 1988 roku. Wówczas a warunkach zimnej wojny Pjongjang zbojkotował zawody rozgrywane w Seulu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe