REKLAMA

Koniec ery kolonializmu.

Stało się, następuje powolny koniec ery kolonialnego wysysania Polski. Temu zdarzeniu towarzyszą gwałtowne reakcje w różnych środowiskach politycznych, oraz ostre reakcje polityków z Izraela którym nagle zabrano ich ulubiony sposób na cudowne wzbogacenie. Zawsze można było odnaleźć jakiegoś spadkobiercę, co prawda dawno zmarłego, lecz z odpowiednim pochodzeniem etnicznym. Wszystko po to aby przejąć mienie bez spadkowe. Ta epoka dobiegła już końca. Czemu więc są tak bardzo oburzeni?
 Koniec ery kolonializmu.

Okiem farmera

Stare Drzwi, Zdobione, Otwierać, Wrota, Ornament, Mur

Wygląda na to że w Izraelu tak bardzo się niektórzy przyzwyczaili do tego że nikt nie śmiał kwestionować ich wszelkich żądań iż zatracili resztki sumienia i wstydu. Stali się zwykłymi rozbójnikami wykorzystującymi tragedię do zwyczajnego wzbogacanie się. A dotychczasowe prawo w Polsce tylko im to ułatwiało. Sytuacja z grubsza wyglądała tak że nawet gdyby za dwieście lat, jakiś Yair stwierdził że ta działka należała przed pierwszą wojną światową do jego pra pra pra przodka to należy się za to odszkodowanie, lub zwrot z uwzględnieniem procentów za bezumowne korzystanie z nieruchomości. Kij  tam że nie ma żadnych dokumentów, on ma świadectwo swego krewnego z Brazylii, nie szkodzi że według metryki ma on teraz 218 lat! Bogobojni Żydzi żyją jeszcze dłużej!  Tym procederem jednak nie zajmowali się bogobojni Żydzi, zajmowała się spora dość grupka cwaniaków która nawet tych bogobojnych mocno nienawidzi. Zwyczajnie zamiast Jahwe, czczą tego demona od złotego cielca. Jest też spora grupa tych którzy przenieśli się do ziemi obiecanej z obszaru dawnego ZSRR. Ich przedstawicielką była poprzednia pani ambasador Anna Azari. To głównie z powodu działań tej części nowych obywateli Izraela będą pochodziły wszelkie problemy Polski. 

Czy zatem należy ulec szantażowi? Lobby jest potężne, lecz siła która by je wspierała słabnie. Zmienia się gwałtownie układ sił, USA zaliczają właśnie drugi Wietnam. Wizerunek Stanów jako mocarstwa gwarantującego swoją wizję demokracji właśnie upadł. Wiarygodność jako sojusznika jest obecnie mizerna, skoro porzucono Afganistan i Ukrainę, to powieka im nie zadrży kiedy pomocy będzie potrzebował kraj będący w NATO, na przykład Litwa, Łotwa czy Estonia. Niemcy nie sprzeciwią się woli Rosji, bo zostali już dawno skorumpowani posadami w zarządzie Gazpromu. Izrael wytacza armaty do wojny dyplomatycznej z Polską. Tylko że to już nie czas aby tą wojnę wygrał. Każda strategia której się nadużywa w końcu przestaje działać. Dziś już nie ma na świecie zrozumienia dla działań tego państwa. Legenda zaczyna pożerać swych wyznawców. A Polska ma teraz tą jedyna okazję aby się raz na zawsze uwolnić od tych szantażystów. Nawet za cenę wielu perturbacji warto.

farmejanek

grafika pixabay.com


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura