Prezydent Duda: "Dziękuję za zapowiedź spektakularnego wzmocnienia naszych wojsk pancernych"

Prezydent Andrzej Duda podziękował w niedzielę ministrowi obrony Mariuszowi Błaszczakowi, jego współpracownikom, dowódcom wojska polskiego za modernizację polskiej armii. Wyraził też nadzieję, że zadanie modernizacji Wojska Polskiego będzie kontynuowane i rozwijane.
WARSZAWA ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO ODPRAWA WART Prezydent Duda:
WARSZAWA ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO ODPRAWA WART / PAP/Marcin Obara

Prezydent podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza podziękował ministrowi obrony Mariuszowi Błaszczakowi, jego współpracownikom, dowódcom wojska polskiego i wszystkim odpowiedzialnym za modernizację naszej armii. Wyraził nadzieję, że zadanie modernizacji Wojska Polskiego będzie kontynuowane i rozwijane.

„Dziękuję za zapowiedź spektakularnego wzmocnienia naszych wojsk pancernych i za przyszły zakup najlepszego na świecie uzbrojenia. Żeby nasi żołnierze mogli służyć bezpiecznie i mogli służyć skutecznie, żeby mieli pewność, że to, na czym mają służyć i bronić ojczyzny, jest najlepszym, co w danym momencie można było mieć” – powiedział prezydent.

Podziękował także za rozpoczęcie modernizacji polskiej marynarki, a więc za zapowiedź nowych okrętów. „Jestem ogromnie wdzięczny, że ten proces postępuje, że to właśnie się dzieje, bo to jest Polsce niezwykle potrzebne” – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podziękował też za planowany zakup nowych samolotów, które – jak zwrócił uwagę – są konieczne m.in. do wypełniania wspólnych misji NATO, choćby Air Policing.

„Dziękuję za wszystkie działania, które są prowadzone, a żołnierze muszą czuć, że władze cywilne sprawują pieczę nad wyposażeniem armii i nie skąpią na sprzęt, na którym żołnierze muszą wykonywać swoje działania i na uposażenia dla żołnierzy” – powiedział Duda. Wspomniał także o planowanym zakupie systemów antyrakietowych i wyposażenia indywidualnego żołnierzy.

„Chcę zapewnić żołnierzy, ich rodziny i wszystkich moich rodaków, że to jest nasza codzienna troska, ze myślimy i staramy się codziennie, aby te warunki były jak najlepsze” – powiedział Andrzej Duda. (PAP)

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe