Michał Orzechowski: Projekt filmowy „Skrzydła wolności” zakończył fazę developmentu.

Projekt „Skrzydła wolności” – produkowany przez Grupę producencką CosmoPolish Squadron - zakończył fazę developmentu.
 Michał Orzechowski: Projekt filmowy „Skrzydła wolności” zakończył fazę developmentu.
/ materiały producenta

 

Grupę CosmoPolish Squadron stworzyło kilku niezależnych producentów, dziennikarzy i twórców filmowych.

 

Anna Dobrowolska – to producentka znakomicie przyjętego przez krytykę dokumentu pt.: „Walka – życie i utracona sztuka Szukalskiego” wyprodukowanego razem z Leonardo DiCaprio i poświęconego genialnemu polskiemu artyście - Stanisławowi Szukalskiemu. Anna Dobrowolska to także producentka związana z głośną produkcją dokumentalną „Portrecista”, a obecnie fabułą przygotowywaną do realizacji we współpracy z partnerami z całego świata. Aktualnie współpracuje z najlepszymi domami produkcyjnymi dostarczającymi treści premium non-fiction w LA.

Michał Orzechowski – współproducent i autor scenariusza „Skrzydła Wolności”, dziennikarz, pisarz, podróżnik, działacz praw człowieka – jest m. in. pomysłodawcą utworzenia polskiej Parlamentarnej Grupy na Rzecz Tybetu oraz inicjatorem przyznania JŚ Dalai Lamie tytułu Honorowego Warszawiaka. Scenariusz „Skrzydła Wolności” jego autorstwa został zaakceptowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej a wersja angielska zarejestrowana w WGA i Bibliotece Kongresu USA.

Maciej Maciejowski – autor programów telewizyjnych, dziennikarz, medioznawca, a także reżyser i producent filmowy.

 

 

Zakończenie okresu developmentu międzynarodowej koprodukcji filmu fabularnego „Skrzydła Wolności”, według scenariusza Michała Orzechowskiego, opartego na autentycznej historii „Eskadry Kościuszko” - grupy amerykańskich lotników, ochotników walczących po stronie polskiej podczas wojny w 1920 roku, to ważne wydarzenie, szczególnie w dniu Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920r.

Fabuła przygotowywanego filmu to barwna panorama wydarzeń i postaci, m.in.: Piłsudski, De Gaulle, Stalin czy pomysłodawca Eskadry - Merian C. Cooper, pilot i podróżnik, późniejszy hollywoodzki reżyser i producent, twórca m.in. „King Konga”.

Scenariusz i produkcja są przygotowane do realizacji i czekają na zamknięcie listy partnerów strategicznych oraz pełne finansowanie. Zgodnie z planami producentów film będzie gotowy na 103 Rocznicę – w roku 2023. Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu i obejrzenia teasera:

 

www.skrzydlawolnosci.pl

 

Z przyjemnością przedstawimy szczegóły nowego otwarcia dla tak znaczącego dla historii Polski projektu.

Chętnych zapraszamy do kontaktu:

Anna Dobrowolska: annadobrowolska144@gmail.com

Michał Orzechowski: worldsolidarity@interia.pl

 

Z wyrazami szacunku,

COSMOPOLISH SQUADRON

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Cimoszewicz uważa, że Polacy powinni pracować dłużej. „Duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o finansach państwa” Wiadomości
Cimoszewicz uważa, że Polacy powinni pracować dłużej. „Duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o finansach państwa”

– Populizm polityczny skutkuje przesadnym życiem na kredyt, dlatego tak wiele osób myśli, że emerytury wypłaca rząd i może on dowolnie kształtować ich wysokość niezależnie od czasu i rodzaju pracy późniejszego emeryta – twierdzi były premier, a obecnie europoseł Włodzimierz Cimoszewicz.

„Zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy”. Garri Kasparow nie przebiera w słowach Wiadomości
„Zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy”. Garri Kasparow nie przebiera w słowach

Były mistrz świata w szachach i jeden z liderów opozycji antykremlowskiej Garri Kasparow oświadczył w piątek, rząd Niemiec powinien jasno powiedzieć, że celem jest wyzwolenie całej Ukrainy. – To moralny obowiązek Berlina, ponieważ zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy – podkreślił w wywiadzie dla "Bilda".

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe