Witek o opozycji: Jak Kalemu ukraść to dobrze, ale jak Kali ukradnie, to jest przestępstwo

Zewnętrzne opinie prawne, które analizowałam mówią, że jeśli marszałek Sejmu otrzyma właściwie podpisany wniosek o reasumpcję, to nie ma możliwości, żeby nie poddał go pod głosowanie Izby – mówiła w poniedziałek w TVP Info marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która przedstawiła 3 opinie prawne z 2018 r.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Witek o opozycji: Jak Kalemu ukraść to dobrze, ale jak Kali ukradnie, to jest przestępstwo
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas posiedzenia Sejmu w ubiegłym tygodniu zarządziła reasumpcję przegranego wcześniej przez PiS głosowania nad odroczeniem obrad Izby do 2 września. 

Wniosek o reasumpcję poparł m.in. Paweł Kukiz i dwóch innych posłów koła Kukiz'15, którzy twierdzą, że wcześniej pomylili się, głosując za przerwaniem posiedzenia Sejmu. Koalicja Obywatelska i Lewica zapowiedziały złożenie wniosków o odwołanie marszałek Sejmu.

Marszałek Sejmu zapewnia na antenie TVP Info, że poddanie pod głosowanie wniosku o reasumpcję to normalna demokratyczna procedura określona w regulaminie Sejmu. Podkreśliła, że pod wnioskiem podpisało się 33 posłów, następnie po otrzymaniu wniosku zdecydowała się zarządzić przerwę, zwołać Konwent Seniorów, zasięgnąć opinii prawników i rozważyć argumenty zawarte we wniosku. Witek dodała, że argumentem posłów wnioskodawców było to, że pomylili się podczas głosowania.

Zaskakujące porównanie marszałek Sejmu

– To jest trochę taka mentalność Kalego. Jak Kalemu ukraść to dobrze, ale jak Kali ukradnie, to jest przestępstwo – komentował sytuację w Sejmie Witek.

– Ja chciałam jeszcze na jedną rzecz zwrócić uwagę, bo to jest bardzo charakterystyczne, otóż zarówno w 2012 jak i 2010 roku, wtedy kiedy była przeprowadzona reasumpcja głosowania (...) była zasięgana opinia konwentu seniorów – tłumaczyła marszałek Sejmu.

 

 

 

– W konwencie seniorów byli nasi przedstawiciele, czyli pan Mariusz Błaszczak, wtedy był szefem klubu i pan marszałek Kuchciński, który był wtedy wicemarszałkiem. Muszę jeśli ktoś chce sprawdzić te ustalenia konwentu seniorów z 2010 i 2012 roku, tam wszyscy jednogłośnie podpisali się o reasumpcję  – dodał polityk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe