REKLAMA

Gowin: Dla każdego z nas to był czas próby. Jedni zdali ją lepiej, inni gorzej

Jarosław Gowin skomentował podczas konferencji prasowej w Sejmie działania polityków i byłych polityków Porozumienia
Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin Gowin: Dla każdego z nas to był czas próby. Jedni zdali ją lepiej, inni gorzej
Wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

W ubiegłym tygodniu rzecznik rządu poinformował na briefingu prasowym o zwróceniu się przez premiera o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii (CZYTAJ WIĘCEJ). W reakcji na odwołanie wicepremiera, politycy Porozumienia pracujący w ministerstwie złożyli dymisje.

Jak jednak okazało się wczoraj, nie wszyscy ostatecznie odeszli z resortów. CZYTAJ WIĘCEJ

– Nie chcę oceniać postępowania naszych byłych kolegów. Dla każdego z nas to był czas próby. Jedni zdali ją lepiej, inni gorzej – komentował sytuację Jarosław Gowin.

– To jest oczywiste, problemem nie jest wypowiedzenie lojalności mnie. Problemem jest pytanie, czy głosowanie za lex TVN było wyrazem lojalności wobec Polski. W moim przekonaniu nie – dodał były wicepremier.

Lider Porozumienia potwierdził też, że poprze wniosek o odwołanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

– Wszyscy widzieliśmy na sali sejmowej, że złamane zostały dobre obyczaje parlamentarne. Natomiast dzisiaj coraz więcej wskazuje na to, że pani marszałek Witek niestety złamała prawo – stwierdził Gowin.

– Mówię to z ubolewaniem, ze smutkiem, ale Porozumienie zapewne w związku z zachowaniem pani marszałek Witek zdecyduje się poprzeć wniosek o odwołanie marszałek Sejmu – dodał polityk.

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura