REKLAMA

[VIDEO] "Przekroczył granice przyzwoitości". Tusk porównuje ataki UE na Polskę z wojną z Talibami

Po ostatnim orzeczeniu TSUE, który zażądał zawieszenia działania Izby Dyscyplinarnej i odpowiedzi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał działania TSUE za niezgodne z konstytucją, trwa medialny ostrzał Polski w mediach krajowych i zagranicznych dotyczące nieuznawania przez Polskę orzeczenia TSUE
Donald Tusk [VIDEO]
Donald Tusk / Screen YouTube Onet News

W tym samym czasie inne kraje UE, na czele z Niemcami, mają już na koncie i niezrealizowane orzeczenia TSUE i uznanie wyższości prawa krajowego nad unijnym, nie spotykając się jednocześnie z taką skalą ataku medialnego.

Rozwiązania polskiej reformy systemu sprawiedliwości są wzorowane na rozwiązaniach innych krajów UE.

Komisja Europejska postawiła Polsce ultimatum w sprawie wykonania wyroku TSUE do 16 sierpnia. Niedotrzymanie terminu miało skutkować karami finansowymi. We środę premier zapowiedział przesłanie odpowiednich dokumentów.

- Dwa bardzo istotne fakty, czyli kolejny akt sporu między pisowskim rządem a Unią Europejską ws. niezawisłych sądów w Polsce, a więc ten list wyjaśniający ze strony polskiego rządu tak by całokształt reformy sądowniczej. I z drugiej strony, niby nie ma tu związku, wystąpienie prezydenta Joe Bidena ws. Afganistanu. O jakim związku między tymi zdarzeniami myślę? Joe Biden powiedział rzecz dramatyczną, ale w jakimś sensie będącą przestroga także dla nas tutaj w Polsce. amerykanie wycofują się z Afganistanu, między innymi też dlatego, że w Afganistanie brakuje realnych sił tam na miejscu, które chciałyby walczyć no.. o wyższe standardy życia, walczyć przeciw Talibom mówiąc krótko. Joe Biden powiedział, że Ameryka nie będzie nikomu pomagała jeśli ten ktoś nie będzie chciał sobie sam pomóc. Ja to też powtarzam od wieli, wielu miesięcy. My nie możemy czekać na Brukselę.

- mówił Donald Tusk

- Coś nieprawdopodobnego! Ten człowiek jest chory z nienawiści. Porównując wczoraj w Gołdapi relacje Polski z Unią Europejską do obecnej relacji USA - Talibowie w Afganistanie Donald Tusk przekroczył już wszystkie granice przyzwoitości.

- Taka brukselska wersja Jaira Lapida (szefa MSZ Izraela) rzucona na "TenKrajowy" odcinek walki z "polską nienormalnością".

- Oj tutaj zgody nie ma.@donaldtusk ma jeszcze spore rezerwy żadne granice dla niego nie istnieją. A szczególnie te wstydu i przyzwoitości.

- komentują internauci


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura