REKLAMA

Sikorski: Kukiz sam prosił, żeby go nazywać szmatą

Nie zmniejsza się fala hejtu wobec lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza. W atakach na polityka nie ustaje m.in. były szef MSZ Radosław Sikorski.
Były szef MSZ Radosław Sikorski / Youtube/Onet Rano Sikorski: Kukiz sam prosił, żeby go nazywać szmatą
Były szef MSZ Radosław Sikorski / Youtube/Onet Rano

– Wie pan jak ktoś kłamie, to chyba trzeba to napiętnować, pani marszałek Witek kłamała, że dokonuje reasumpcji decyzją własną, a pan Kukiz i jego ludzie kłamali, że rzekomo się pomylili, bo się nie pomylili – tłumaczył na antenie Polsat News Radosław Sikorski.

–  Gdyby się pomylili to by natychmiast protestowali, a im się przypomniało, że się pomylili po godzinie, czy półtorej – dodał polityk.

– Ale sam pan chyba widział to nagranie, w którym Paweł Kukiz prosi, żeby go nazywać szmatą, więc ja tylko wypełniłem jego prośbę – podkreślił następnie były szef MSZ.

Awantura w Sejmie

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas posiedzenia Sejmu w ubiegłym tygodniu zarządziła reasumpcję przegranego wcześniej przez PiS głosowania nad odroczeniem obrad Izby do 2 września.

Wniosek o reasumpcję poparł m.in. Paweł Kukiz i dwóch innych posłów koła Kukiz'15, którzy twierdzą, że wcześniej pomylili się, głosując za przerwaniem posiedzenia Sejmu. Koalicja Obywatelska i Lewica zapowiedziały złożenie wniosków o odwołanie marszałek Sejmu.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura