Wiceszef MSWiA do posła KO: Odpowiada pan na prowokacje Łukaszenki

Od kilku dni media rozpisują się na temat sytuacji uchodźców, którzy utknęli na granicy białorusko-polskiej. W sprawę zaangażowali się posłowie opozycji, którym odpowiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
Granica państwa, zdjęcie ilustracyjne / Flickr.com/Sonse/(CC BY 2.0) Wiceszef MSWiA do posła KO: Odpowiada pan na prowokacje Łukaszenki
Granica państwa, zdjęcie ilustracyjne / Flickr.com/Sonse/(CC BY 2.0)

„Jestem w miejscowości Usnarz Górny koło Krynek (woj. podlaskie - red.)” – relacjonuje na Facebooku fotoreporter  Adam Tuchliński.

Jak opisuje dziennikarz, na granicy białorusko-polskiej, prawdopodobnie od niedzieli, przetrzymywana jest grupa uchodźców. „Straż Graniczna dowozi im prowiant i wodę lecz nie są w puszczani na terytorium EU” – czytamy we wpisie. CZYTAJ WIĘCEJ

Interwencja posłów, reakcja MSWiA

Wczoraj do Usnarz Górnych udało się dwóch posłów KO – Dariusz Joński i Michał Szczerba, którzy chcieli dostarczyć imigrantom m.in. jedzenie. Nie udało się to jednak, ponieważ uchodźcy znajdują się po białoruskiej stronie i politycy nie mogli przejść przez granicę.

Posłowie zapewniali, że ich akcja nie była motywowana politycznie i wezwali rząd do podjęcia stanowiska w tej sprawie.

Przy okazji incydentu na granicy MSWiA zaatakował także poseł KO Adam Szłapka. 

To zdjęcie jest waszą hańbą – napisał Szłapka, oznaczając na zdjęciu wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

 

 

 

Na wpis polityka zareagował Wąsik, który tłumaczy w mediach społecznościowych, że sytuacja, która ma miejsce w Usnarzu Górnym to prowokacja służb prezydenta Aleksandra Łukaszenki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe