REKLAMA

Esloev: Nauczyciel zaatakowany przez 15-latka. Został dźgnięty w brzuch

45-letni nauczyciel został w czwartek ciężko ranny w wyniku ataku nożem, jakiego dokonał w szkole podstawowej w Esloev w Skanii zamaskowany sprawca. Zatrzymano podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 15-letniego ucznia.
Do ataku doszło w szkole w Esloev w Skanii. Esloev: Nauczyciel zaatakowany przez 15-latka. Został dźgnięty w brzuch
Do ataku doszło w szkole w Esloev w Skanii. / PAP/EPA/Johan Nilsson

Nożownik zaatakował mężczyznę długim ostrym narzędziem na terenie placówki, poza klasą. Do tragedii doszło w drugim dniu roku szkolnego.

Kim są ofiara i sprawca?

Według świadków sprawca miał na sobie maskę kościotrupa, kask oraz kamizelkę. Wezwana na miejsce policja w krótkim czasie poza szkołą zatrzymała podejrzanego o dokonanie ataku 15-latka.

Rzeczniczka lokalnej policji Ewa-Gun Westford poinformowała na konferencji prasowej, że "podczas zatrzymania użyto broni, ale podejrzany nie został ranny".

15-latek został przewieziony na przesłuchanie, jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. - Ma on pewien rodzaj relacji ze szkołą - stwierdziła Westford.

Ofiara to 45-letni nauczyciel, który został w ciężkim stanie przewieziony do szpitala, gdzie jest operowany. Motyw ataku ani relacje między napastnikiem a nauczycielem na razie nie są znane.

Do oddziału szkoły Kaellebergsskolan w Esloev uczęszcza 270 uczniów klas 7-9. W Szwecji nowy rok szkolny rozpoczął się w tym tygodniu.

(PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura