REKLAMA

Sikorski chciał zadrwić z Pawłowicz. Celna odpowiedź sędzi TK

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi były szef MSZ Radosław Sikorski chciała zadrwić na Twitterze z sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz. Ta odpowiedziała politykowi.
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz / Flickr.com/MEDIA WNET/(CC BY 2.0) Sikorski chciał zadrwić z Pawłowicz. Celna odpowiedź sędzi TK
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz / Flickr.com/MEDIA WNET/(CC BY 2.0)

„Oświadczam, że za sąsiada wolałbym jednego z moich afgańskich tłumaczy niż Krystynę Pawłowicz” – napisał Radosław Sikorski na Twitterze.

 

 

 

Pawłowicz szybko odpowiedziała na uszczypliwą uwagę byłego szefa MSZ.

„Nawet to rozumiem... Ja się w pana okolice wprawdzie nie wybieram, ale pana koledzy z Talibanu pewnie i owszem...” – napisała sędzia TK. „Szkoda tylko tego polskiego dworku... No,to Allah z panem..." – dodała Pawłowicz, nawiązując do dworku w Chobielinie, gdzie Sikorski mieszka wraz z żoną.

 

 

„Uff, dziękuję. Choć moimi gospodarzami byli mudżahedini, a nie Talibowie, ich wrogowie i religijni fundamentaliści. Którzy jeszcze się Pani spodobają. Już walczą z LGBT, ateizmem, genderyzmem, darwinizmem i prawami kobiet. Kołtuni wszystkich krajów łączcie się!” – napisał w komentarzu do wpisu Pawłowicz polityk.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura