REKLAMA

Kornecka i Semeniuk spierają się o pracę... Gowina. Padły mocne słowa

Nie milkną spory pomiędzy Porozumieniem a PiS, po rozpadzie Zjednoczonej Prawicy. Tym razem o pracę Jarosława Gowina pokłóciły się była (Anna Kornecka) i obecna (Olga Semeniuk) wiceminster rozwoju.
Były wicepremier Jarosław Gowin Kornecka i Semeniuk spierają się o pracę... Gowina. Padły mocne słowa
Były wicepremier Jarosław Gowin / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

W obliczu niesłabnącego sporu w koalicji rządzącej, 10 sierpnia rzecznik rządu poinformował na briefingu prasowym o zwróceniu się przez premiera o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii (CZYTAJ WIĘCEJ). W konsekwencji zarząd Porozumienia podjął decyzję o opuszczeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy (CZYTAJ WIĘCEJ), a wielu polityków Porozumienia zrezygnowało ze stanowisk.

Semeniuk i Kornecka o Gowinie

Anna Kornecka została odwołana ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii już na początku sierpnia. Od tego czasu polityk nie żałuje ostrych słów pod adresem rządu Zjednoczonej Prawicy.

Dzisiaj polityk stanęła w obronie byłego wicepremiera Jarosława Gowina, który na antenie Radia WNET stwierdził, że poparłby wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego ze stanowiska premiera.

"Myślałam, że będzie chwila refleksji u Jarosława Gowina. Ministra do spraw gospodarki, który sam nie przygotował, przeprowadził i wdrożył żadnej ustawy. Ministra, który bagatelizował drobne ale ważne sprawy przedsiębiorców. Dzisiaj może już  głosować, jak PSL każe" – skomentował wypowiedź lidera Porozumienia podsekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Olga Semeniuk.

 

 

 

„Pani Olga po raz kolejny podsumowuje swoją pracę w resorcie rozwoju, pracy i technologi – czyli zero ustaw. Za czasów Premiera Jarosława Gowina procedowane było 40 projektów ustaw, z czego 21 pod moim nadzorem. Mogę wszystkie wymienić. Służby kłamstw i dezinformacji ciężko w PiSie pracują…” – skomentowała wpis Semeniuk Kornecka.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura