REKLAMA

Co Andrzej Duda zrobi z tzw. ustawą medialną? Przecieki z Pałacu Prezydenckiego

Jak ustalił nieoficjalnie serwis Wirtualna Polska, prezydent Duda jest coraz bardziej przekonany do zawetowania tzw. ustawy medialnej.
Prezydent Andrzej Duda Co Andrzej Duda zrobi z tzw. ustawą medialną? Przecieki z Pałacu Prezydenckiego
Prezydent Andrzej Duda / Flickr.com/Trump White House Archived/Domena Publiczna

Projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery.

Ustawa w ubiegłym tygodniu została przyjęta przez Sejm, teraz trafi do pod obrady Senatu.

Prezydenckie weto?

Jak jednak wynika z doniesień serwisu Wirtualna Polska, bez względu na efekt prac parlamentu, ustawę prawdopodobnie zawetuje prezydent Andrzej Duda.

– Prezydent nie będzie szedł na wojnę z naszym największym sojusznikiem w regionie, czyli Stanami Zjednoczonymi – komentuje w rozmowie z serwisem osoba z otoczenia prezydenta.

– Tu już nie chodzi o TVN24, tylko o nasze strategiczne i gospodarcze relacje. Mamy kupować od nich atom, Amerykanie będą budować u nas elektrownię jądrową, największe koncerny informatyczne inwestują w Polsce gigantyczne pieniądze, mamy wypracowane militarne bezpieczeństwo ze strony USA. Nawet jeśli nie mamy obecnie dobrych relacji z Joe Bidenem, to po co je jeszcze dodatkowo psuć? – dodaje rozmówca WP.pl.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura